istanbul evden eve nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat

DUNYA

Afrin merkezi ele geçirildi!

Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinin güvenliğini sağlamak, oluşabilecek her türlü tehlikelere karşı muhafaza etmek ve hain terör örgütlerinden arındırmak amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu’yla ilgili müjdeli gelişmeler aktarılmaya devam ediyor. Öncelikle Genel Kurmay Başkanlığı’nca, Afrin Operasyonu’nun 58. gününde etkisiz hale getirilen terörist sayısının toplamda 3603’e ulaştığı kaydedildi. Bununla birlikte Afrin Operasyonu kapsamında bugüne kadar toplamda 46 şehit verildiğini ve 225 yaralı askerin bulunduğu duyuruldu. Öte yandan askerlerimizin Afrin bölgesinde hangi aşamaya geldiğinin ve ne kadar ilerleme kaydettiğini açıklaması gerçekleştirilerek Afrin şehir merkezinin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından tamamen kontrol altına alındığı gelişmesi kamuoyuna sunuldu. Böylelikle kahraman askeri birliklerimiz tarafından Afrin merkezi teröristlerden tamamen arındırılarak Zeytin Dalı Harekatı başarılı bir şekilde gerçekleşti. İşte, Afrin Operasyonu’na ilişkin son dakika gelişmeleri haber7.com’dan öğrenebilirsiniz.

İŞTE, AFRİN OPERASYONU’NDA SON DURUM!

Zeytin Dalı Harekatı’nın 58. gününde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO), kontrol altına aldığı bölge sayısı 194’ü köy ve 39’u kritik nokta olmak üzere 233’e yükseldi. Afrin bölgesi; ilçe merkezi ile Racu, Bülbül, Şeyh Hadid, Cinderes, Şeran ve Mabatlı olmak üzere 6 beldeden oluşmaktadır. Bu doğrultuda tüm belde merkezleri TSK ve ÖSO’nun kontrolüne alınmıştır ve Afrin şehir merkezi teröristlerden arındırılmıştır.

 

KAHRAMAN ASKERLERİMİZ AFRİN BÖLGESİNİ TAMAMEN ELE GEÇİRDİ!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve ÖSO, stratejik öneme sahip olan Zirikat ve Deyr Müşmüşe’yi PKK/YPG’li teröristlerden temizleyerek kontrolü ele geçirdi. Zirikat ve Müşmüşe köylerinin alınmasıyla birlikte Afrin’le arasındaki bir dağ ve 600 metrelik bir mesafenin de katedilmesi sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Afrin şehir merkezini tamamen ele geçirdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı