istanbul evden eve nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat

EKONOMİ

Altın çeyrek altın fiyatı ne kadar?

Altın, gece boyunca hafif yükseliş içerisinde olurken 25 Mayıs’ta kuyumcu fiyatları, yükselişe geçti. Düğün mevsiminden ötürü birçok insan altın yorumları üzerinden araştırma yaparken, ekonomi uzmanlarının tam altının cumhuriyet altınına değer olarak yakınlaştığını açıkladı. Reşat altın ise son zamanlarda tekrardan alımları yükseldi. Altın neden yükseliyor sorusunun cevabını Anadolu Ajansı Analist Uzmanı İslam Memiş açıkladı. Memiş, Trump’ın agresif davranışlarının piyasada tedirginlik meydana getirdiğini açıkladı.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın, alış 196.31 TL, satış 198.01 Türk Lirasından işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın, alış 320.64 TL; Çeyrek altın satış, 327.17 lira üzerinden satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını, alış 1319.62 TL, satış 1332.60 TL’den satılıyor.

22 AYAR BİLEZİK NE KADAR?

22 ayar bilezik, alış 179.52 TL, satış 181.30 TL’den işlem görüyor.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın, alış 1298.38 TL, satış 1311.50 TL’den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın, alış 642.63 TL, satış 655.75 TL’den işlem görüyor.

REŞAT ALTIN NE KADAR?

Reşat altın, alış 1295.43 TL, satış 1308.35 TL’den satılıyor.

REŞAT ALTIN NEDEN ÖNEMLİ?

Miladi 1909 yılında Sultan beşinci Mehmet Reşad tarafından bastırılan bu altın Sultan beşinci Mehmet Reşad’ın ismini taşımaktadır. 10 yıl tahtta kalan padişahın basımını yaptırdığı bu altının kenarlarında Defneyaprağı ve çapraz iki meşale bulundurmaktadır. Hamid altında olduğu gibi altının ön orta yüzünde Osmanlı tuğrası ve kaçıncı yıla ait olduğunu gösteren tarihi bulunmaktadır. Arka yüzünde ise bu altının İstanbul Darphanesinde basıldığı yazmaktadır. Reşad altını Hamid altından ayıran tek şey görünümüdür. Diğer özellikleri ve fiyatları aynıdır.

Reşad altın da Hamid altın gibi Osmanlı altınlarından biridir. Bugün piyasada bulunan ve reşad altın olarak satılan altınlar bazen orijinal Reşad altınlardan olmayabiliyor. Siz özellikle Reşad altının orijinaline sahip olmak istiyorsanız altın satın alacağınız kuyumcunun güvenilir bir kuyumcu olmasına özen gösterin. Satın aldığınız altının Reşat altın olduğuna dair sertifikalı bir yazı ya da bir kart talep ederek aldığınız ürünün orijinal olduğunu belgeleyin. Reşad altın bozdurma işlemi de aynı şekilde titizlikle yapılması gereken bir işlemdir.

Reşat altın 22 ayar ve yaklaşık olarak 7.2 gramdır. 2.5’luk Reşad altın 35 mm, 18 gramdır. 5’li Reşad altın 45mm, 36 gramdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı