SAĞLIK

ARK Kıyafeti

ARK Kıyafeti diğer bir deyişle elektrik arkından koruyucu elbiseler elektrikli ortamlar için özel olarak üretilmiştir. Ark nedir diye soracak olursanız eğer şöyle söyleyeyim. Ark ani elektriksel boşalmalar olarak adlandırılır. Enerji içermektedir. Elektrik işleri içerisinde bulunan insanlar bunun ne olduğunu bilirler. Çünkü ark korunmaları gereken bir şeydir. Elektrik alanında çalışanlar herhangi bir iş ile meşgullerken elektrik geçirmeyen elbise giyerler. Bu şekilde kendilerini elektrik çarpmasından korurlar. Bu kıyafetler elektrik akımını durduran malzemeler içerirler. Bu nedenle elektrik iletilemez ve elektrikten zarar görmezler. Ark kıyafetlerinin en önemli bölümü eldivenlerdir. İnsanlar elleriyle çoğu işi yaptıklarından ark eldiveni kullanımı önemlidir. Elektriği alma olasılıkları en yüksek olan yer elleridir.

ARK Kıyafeti

ARK Kıyafeti yani elektrik arkından koruyucu elbiseler sayesinde elektrik bulunan ortamlarda kendinizi koruyabilirsiniz. Bu elbiselere ek olarak iş güvenliği için malzemeler bulunmaktadır. Peki iş güvenliği malzemeleri nelerdir? Başlık, ayakkabı, eldiven vs. gibi birçok ek malzeme bulunmaktadır. Bunların bir tanesi bile eksik olsa can güvenliğiniz tehlikede demektir. Bu tarz elektrik işlerinde, hatta genel olarak bütün tehlike içeren işlerde kullanılan bir başlık vardır. Electpro g2l ultrasoft 900 yani operasyonel başlık sizi hem elektrik arklarından hem erimiş parçacıklardan hem de ısıdan korur. Bütün malzemeler hakkında detaylı bilgileri diyarbakir escort ve hangi malzeme en iyi nereden alınır bu bilgileri tek bir kişiden alabilirsiniz. Bu kişiler kişisel koruyucu donanım yani KKD Uzmanı.

İş Elbisesi ve Eldiven

Elektrikçi iş elbisesi özellikleri incelendiğinde birçok zararlı şeyden korumaya yaradığı görülmektedir. Birçok başlık bomba patlamalarından bile alınan zararı en aza indirgemektedir. En önemli güvenlik bölümü aslında ellerdir. Bütün işlemler hemen hemen ellerle yapıldığı için oradan zarar görme ihtimaliniz yüksektir. Her türlü ortamda kullanılabilen nitril eldiven el bölgesinde pamuk ve astar bulundurduğu ve bileği örttüğü için güzel koruma sağlarKaynakçı eldiveni adı üzerinde kaynak yapma sırasında ellerinize düşen kıvılcımlardan korur. Ya da tek kullanımlık eldiven yani kimyasal ortam eldivenleri vardır. Bu eldivenler laboratuvar ortamlarında kullanılmaktadır ve kimyasal maddelerin çoğundan korunmayı sağlar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close

yabancı dizi izle