GÜNDEM

Bristol-Myers Squibb, bir kez daha Fortune listesinde

Dünyada kanser tedavisinde yeni bir çağ açarak immüno-onkoloji kavramını yaratan Bristol-Myers Squibb (BMS), bir kez daha Fortune Dergisi’nin en beğenilen şirketler listesine girdi.

Dünyaca ünlü Fortune Dergisi tarafından hazırlanan ankete katılanların verdiği yanıtlara göre her yıl yayınlanan “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” listesine Bristol-Myers Squibb bu yıl da girdi. Kanser tedavisinde yeni bir çağ açarak immüno-onkoloji kavramını yaratan BMS, ilaç kategorisinde ilk beş şirket arasında yer aldı.

2013 yılından itibaren en beğenilen şirketler listesine dahil olan BMS, 130 yıllık köklü geçmişi ile kanser tedavisinde yeni bir döneme kapı açtı. Tüm dünyada ciddi ve hayatı tehdit edici hastalıklar için yenilikçi ilaçları geliştirerek pazara sunan BMS, biyofarma şirketi olarak özellikle immüno-onkoloji alanını sahipleniyor.

İmmüno-onkoloji alanına adını veren BMS, bugüne kadar 250 binden fazla hastaya ulaştı. Ayrıca metastatik kanserde sağkalım beklentilerini değiştirirken, 2017 yılı başında onkoloji alanında çalışmalarına hız verdi.

Dünyanın en beğenilen şirketleri…

Fortune’un “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” listesi, kurumsal performans ve itibarın en saygın göstergeleri arasında yer alıyor. Söz konusu araştırma şirketleri, yetenekleri çekme ve elde tutma, ürün, hizmet, yönetim kalitesi, inovasyon, sosyal sorumluluk ve yatırım değeri gibi özellikleriyle derecelendiriyor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close

yabancı dizi izle