istanbul evden eve nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat

Siyaset

Google Aramalarda Muharrem İnce,Erdoğan’ı Geçti

Google arama hacimlerinin trendlerini gösteren Google Trends yazılımında, 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala “Muharrem İnce” aramaları, “Recep Tayyip Erdoğan” arama sayılarının önüne geçti. Her iki aday için de bir yükseliş söz konusu iken Muharrem İnce’nin artış trendinde, arama hacminin en yüksek olduğu 3 tarih dikkat çekiyor.

5 adayın arama hacimleri dikkate alındığında son 30 gün içerisinde gerçekleşen arama trendi aşağıda gibi oluştu. (Google Trends en fazla 5 isimi karşılaştırmaya izin veriyor)

Muharrem İnce için yapılan arama sonuçlarında, adaylığını ilan ettiği 4 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen arama hacminde en zirve noktaya ulaştı. İnce için yapılan arama hacimleri artış trendini sürdürürken, iki ani artış yaşan tarih dikkat çekiyor. Bunlardan bir tanesi Muharrem İnce, CNN Türk programına katıldığı ve Başak Şengül moderatörlüğünde gazeteciler Hande Fırat, Hakan Çelik ve Murat Çelik katıldığı Seçime Doğru Özel programında, gazetecilerin sorularını yanıtladığı tarihi olan 24 Mayıs gecesine işaret ediyor. Muharrem İnce’nin programda gösterdiği performans ertesi gün çok konuşulmuş ve gazetecilerle İnce arasındaki geçen birçok diyalog gündeme oturmuştu, bu gündem Google Trends’in 25 Mayıs sonuçlarına da yansıdı.

Diğer kritik zirve yapan konulardan biri de Muharrem İnce’nin Habertürk TV’de Didem Yılmaz’ın moderatörlüğünde gazeteciler Gürkan Hacır, Nagehan Alçı ve Bülent Aydemir’in sorularını yanıtladığı 30 Mayıs akşamında gerçekleşen program oldu. Yine İnce’nin yanıtlarının gündem yarattığı programın ertesi günü olan 31 Mayıs 2018 tarihi Google Trends arama rakamlarında zirve yapan bir diğer tarih oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı