istanbul evden eve nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat

GÜNDEM

Innovera, siber güvenlikte yeni nesil trendleri IDC IT Security Roadshow 2018’de mercek altına aldı

Kurumsal güvenlikte hız, verimlilik ve 7/24 gözetim ihtiyacı artarken, Innovera yeni nesil güvenlik çözümlerini IDC IT Security Roadshow 2018 İstanbul ve Ankara etkinliklerinde katılımcılarla paylaştı.

Türkiye’nin lider kurumlarına siber güvenlik alanında danışmanlık, teknoloji tedariki ve saha hizmetleri sunan Innovera, güvenlik operasyonlarını daha hızlı, verimli ve sürekli hâle getiren çözümleri anlatmak üzere IDC IT Security Roadshow 2018’de sahne aldı. 13 Şubat’ta İstanbul’da ve 22 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilen iki ayrı etkinlikte güvenlik teknolojileri değerlendirilirken, siber tehditler karşısında kurumların güvenlik operasyon merkezlerinde yapması gereken iyileştirmeler ana gündem başlığını oluşturdu.

Dijital çağa ayak uyduran güvenlik operasyon merkezleri

Siber tehditlerin büyük bir hızla artması sonucu güvenlik operasyon merkezleri (SOC) her kurumun en kritik iş birimlerinden biri haline geldi. Mevcut SOC seviyesinin performans ve kabiliyetlerini bugünün ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt verebilecek seviyeye getirmek isteyen kurumlar, yeni nesil makine öğrenimi destekli güvenlik çözümlerini tercih ederek aynı zamanda gelecekte kullanılacak sistemler için de güçlü bir temel oluşturuyor. Güvenlik teknolojilerinde sahip oldukları uzmanlıkla uçtan uca çözümler sunduklarını belirten Innovera Genel Müdürü Gökhan Say, güvenlik operasyon merkezlerinin hızla artan ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirdikleri projeleri IDC IT Security Roadshow 2018’de anlattı: “Kullanıcı davranışlarını öğrenmek için makine öğreniminden destek alan ve sistemde meydana gelen her türlü anomaliyi anında keşfeden yeni nesil güvenlik çözümleri, tespit edilen vakaların derinlemesine analizini yapabilecek yüksek performansı sunuyor. Rutin işlemlerin otomasyonla çözülmesi, güvenlik ekibinin motivasyonunu artırırken, iş gücünün daha nitelikli görevlere konumlandırılmasını sağlıyor.”

Güvenlik operasyonlarında İK problemi ATAR ile çözülüyor

Siber tehditlerin gece/gündüz ayırt etmeksizin saldırılarını sürdürdüğünü hatırlatan ATAR Labs CEO’su Burak Dayıoğlu, banka ve finans kuruluşları gibi ekonomik sistemin çekirdeğinde yer alan şirketlerin saldırılarda öncelikli hedef olduğunu kaydetti. Bir bankada gerçekleştirilen proje üzerinden örnek veren Dayıoğlu, “Bu tür büyük ölçekli kurumlarda gün içinde binlerce vaka meydana gelebiliyor. Bunların tümüne elle yanıt verip, aksiyon almak insan kaynağını verimsiz bir şekilde değerlendirmek olur. Oysa vakaları tespit edip, önceden tanımlanan doğru aksiyonları dakikalar mertebesinde alabilen ATAR gibi bir otomasyon çözümü, şirketlerin temel güvenliklerini 7 gün 24 saat kesintisiz sağlamalarını mümkün kılıyor.” dedi.

Innovera hakkında

2007 yılında kurulan Innovera, bilgi güvenliği ve iş sürekliliği alanında öncü bir Ar-Ge, entegrasyon ve danışmanlık şirketidir.

İstanbul ve Ankara’da üç ofis ile hizmet veren Innovera, özel sektör ve kamu kuruluşlarından en büyük 500 şirketin neredeyse tamamına, başarı tutkusuyla çalışan 80 kişilik bir ekiple danışmanlık sunmaktadır.

Müşterilerine uçtan uca çözümler sağlayan Innovera, uçnokta güvenliği, veri kayıp önleme, SIEM, SOC, yazılım güvenliği, backup&depolama, arşiv ve felaket kurtarma altyapıları alanlarında lider 30 farklı teknoloji sağlayıcı ile iş birliği yapmaktadır.

Güvenlik teknolojisi araştırma-geliştirme alanında da Türkiye’nin lider kurumları arasında yer alan Innovera, pek çok ödüle layık görülmüş 4 farklı ürün geliştirmiştir.

Innovera, tüm bu ürün ve çözümlerini uygulama ve altyapı güvenliği danışmanlığı alanında uzman kadrosu sayesinde kurumlara özel tasarlanmış çözümler olarak sunmaktadır.

Sektörde 10. yılını geride bırakan Innovera, endüstrinin gelişiminde bir fikir önderi ve lider olarak rol almaktadır. Binlerce başarı öyküsüne imza atan Innovera’nın deneyimli uzmanları düzenli olarak sektörün gelişimini ışık tutacak etkinliklerde yer alırken, Innovera da her yıl İstanbul ve Ankara’da düzenlediği ve 1.500’ü aşkın katılımcıya ev sahipliği yapan Türkiye’nin en büyük siber güvenlik etkinliği “SHIELD Güvenlik Konferansı” ile sektöre yön vermektedir.

ATAR Labs hakkında

Türkiye’nin lider bilişim ve güvenlik hizmetleri sağlayıcısı Innovera’nın tecrübeli yönetim ekibi tarafından 2017 yılında kurulan ATAR Labs, küresel pazarlara teknoloji ihraç etmeyi hedefleyen Türkiye’nin lider siber güvenlik üreticisidir. Bilkent Üniversitesi Cyberpark bünyesinde mühendislik faaliyetlerini sürdüren ATAR Labs Birleşik Arap Emirlikleri, Kıta Avrupası ve İngiltere’de ofis kurma hazırlıklarını sürdürmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı