istanbul evden eve nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat

GÜNDEM

TÜRK TİYATROSU UŞAK’TA YÜKSELİŞE GEÇTİ

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ortaya çıkardığı eserlerle Türk tiyatrosunun yeni yüzü olmaya devam ediyor. Çok kısa bir süre içerisinde birçok oyunu izleyiciyle buluşturup sevdiren şehir tiyatrosu, en son oyunu ‘Kasabanın Alileri’ ile izleyiciden tam not almayı başardı

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Türk Tiyatrosuna değer katacak oyunlarla seyirci karşısına çıkmaya devam ediyor. Yaklaşık 2 yıl içerisinde 1 ulusal festival gerçekleştiren ve 9 oyunu izleyicisiyle buluşturan Şehir Tiyatrosu, bu kez komedi türündeki 2 perdelik ‘Kasabanın Alileri’ ile Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnedeydi.

Şehir Tiyatrosu, üç aylık yoğun bir çalışma sonucu ortaya çıkan, Muzaffer İzgü’nün kaleme alıp Murat Çubukçu’nun yönettiği oyunla izleyenlerden tam not aldı. Bir buçuk saat süren Kasabanın Alileri oyun süresince ilgiyi canlı tutmayı başardı.

Şehir Tiyatrosu Bir Akademiye Dönüştü

Kasabanın Alileri oyunuyla ilk kez sahneye çıktığını ve heyecan ile gururu bir arada yaşadığını kaydeden tiyatro oyuncusu Elif Dönmez, “İlk oyunumda böylesi bir ilgi ve beğeni görmek beni oldukça mutlu etti. Burası bizler için bir eğitim yuvası. Hem tiyatro eğitimleri alıyoruz, hem de sahnede aldığımız eğitimleri en iyi şekilde icra etmeye çalışıyoruz. Bizlere pek çok anlamda katkısı olan Şehir Tiyatromuz ile bir aile gibiyiz. Bunu da Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’a borçluyuz. Her türlü imkanı bizlere sunuyorlar.” açıklamalarına yer verdi. Dönmez, tiyatro ekibinin bir aile gibi olduğunu ve birlik, beraberliğin en üst düzeyde olması nedeniyle güzel sonuçların elde edildiğini vurguladı.

Yapılamaz Denilenler Bir Bir Yapılıyor

Programın ardından konuşan Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu ise ortaya koyulan yoğun emeğinin sonucunda yakalanan başarı nedeniyle memnuniyet duyduklarını aktardı. Uşak Belediyesi’nin destekleriyle yoluna doludizgin devam eden Şehir Tiyatrosu’nun yapılamaz denilen pek çok şeyi hayata geçirdiğini ifade eden Çubukçu, çok kısa sürede ciddi bir yol alındığını paylaştı. Murat Çubukçu, “Hem yetişkin hem de 9-15 yaş kategorilerimizde yer alan oyuncu kadromuzla özlenen kalitedeki oyunları sahnelere taşımaya çalışıyoruz. İzleyicilerimizin dönüşleri bizlere gösteriyor ki hedeflediğimiz noktaya emin adımlarla gidiyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’ın destekleri ile pek çok önemli başarıyı kentimize kazandırıyoruz. Artık Uşak, çeşitli etkinliklerde davet edilen, kendisini ispat etmiş ve her geçen gün üzerine yeni başarılar ekleyen bir Şehir Tiyatrosuna sahip. Bizlerin her zaman yanında olan seyircilerimize ve Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diye konuştu.

“Uşak Tiyatro Sahnelerinin Yeni Markası”

Oyunculardan İlknur Şen’in annesi Fikriye Şen, tiyatro ile yakından ilgilendiğini ve bu güne kadar kente gelen pek çok oyunu izlediğini ancak bu kalitede oyunların çok sık görülmediğini belirterek “Artık Uşak’ta her türden oyun izlenebiliyor. Tiyatro oyunlarının sıkı takipçisi olarak Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun çok güzel işlere imza attığını ifade etmek istiyorum. Bir Uşaklı olarak gurur duyuyorum. Uşak tiyatro sahnelerinin yeni markası haline geldi” diyerek Uşak’ın Türk Tiyatrosu’nun yeni yüzü olmasından duyduğu mutluluğu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı